Kiralama Avantajları

En uygun fiyatlar ile hizmet alın

Şenbayrak’ın sizlere sunduğu fiyat avantajlarından faydalanın.

Şenbayrak Türkiye’de satılan markaların en büyük alıcısı konumunda olduğundan, distribütör firmalardan ve araç üreticilerinden yüksek indirimler alabilmektedir. Şenbayrak aldığı bu indirimleri müşterilerine sunduğu kiralama fiyatlarına da yansıtır. Siz hiç pazarlık yapmadan indirimlerden faydalanır, kazançlı çıkarsınız.

 

İhtiyaçlarınıza özel paketler

Farklı sektörlerden, her boyuttaki binlerce firmayla çalışmanın tecrübesini sizin için, size özel çözümler üretmek için kullanırız.

Sanayi devlerinden KOBİ’lere, her ölçekteki firmalar için uygun filo seçeneklerini tasarlarız. Bunun için, önce sizi dinler, şirketinizi analiz eder, ihtiyaçlarınızı belirleriz. Ardından süratle, size en uygun çözüm paketini sunarız. Farklı sektörlerden ve farklı firmalardan edindiğimiz yıllara dayanan tecrübeyi sizinle paylaşırız. Araç parkımızın zenginliği, marka ve modellerimizin çeşitliliği sayesinde, organizasyon yapınızı göz önünde tutarak size en uygun seçenekleri sunarız.

Kiralanan araçların kullanım km’lerini siz belirleyebilirsiniz. Kontrat süresinizi isteğinize göre düzenleyebilirsiniz (1 yıl, 2 yıl, 3 yıl, 4 yıl). Şenbayrak’ın geniş marka ve model portföyünü kullanarak istediğiniz araçlardan oluşan filonuzu oluşturabilirsiniz.

 

Sermayenizi işinizi geliştirmekte kullanın

Araç satın almak için kullanmadığınız kredinizi farklı kaynaklarda işinizi büyütmek için kullanabilirsiniz.

Otomobillerin satın alınmasından dolayı şirketiniz ciddi oranda finansman kaybı ile karşı karşıya kalmaktadır. Örneğin; otomobiller banka kredisi ile alındığında en az %25-30 oranında peşin para ayrılması gerekmektedir. Kredi kullanarak yapılan alımlarda firma araç alım masrafı dışında faiz masraflarını da karşılamak durumundadır. Şenbayrak’dan araç kiraladığınızda şirket sermayesinden filo için toplu para çıkışı olmaz ve şirketiniz bu kazancı başka yatırımlar için kullanabilir. Kira ödemeleri, şirket bilançosunda pasifte yer almadığı için şirketinizin kredi imkânlarını hiçbir şekilde etkilemez. Aylık kira bedeli faturalarının tamamı, 3 aylık bilanço döneminde gider olarak kaydedilebilir. Araçlarınızı satarken uğrayacağınız değer kaybından kurtulursunuz. Özetle, operasyonel filo kiralama size para kazandırır, araç alımlarında kullanacağınız parayı işinizde kullanmanıza, işinizi büyütmenize olanak tanır. Şirketinize gelir yaratmayacak bir aktifin (araba gibi) şirket bilançonuzda yer almasına izin vermemiş olursunuz. Şirket sermayesi azalmamış olur.

 

Vergiden tasarruf edin

Şenbayrak’nin keseceği aylık kira faturasının direkt gider yazılabilmesi, şirketinize vergi avantajı sağlar. Kira faturasındaki KDV miktarı, takip eden ilk ay firmanızın ödeyeceği KDV’den mahsup edilerek vergi avantajı yaratır. Aylık kira bedeli faturalarının tamamı, 3 aylık bilanço döneminde gider olarak kaydedilebilir.

 

Filonuzu unutun

Siz kendi başarınız için odaklanın; biz iş ortağınız olarak araçlarınızın her türlü zahmet ve masrafını üstleniriz.

Aracınızı kullanmaya başladığınız andan itibaren hedefimiz sizin için “operasyonel mükemmelliği” sağlamaktır. Adana’nın en büyük araç filolarından birini yöneten deneyimli kadromuz ve üstün altyapımız sayesinde deyim yerindeyse siz filonuzu “unutursunuz”. İş ortağınız olarak araçların her türlü zahmet ve masrafını biz üstleniriz. Size düşen sadece başarıya odaklanmaktır.

 

Hızlı ve sorunsuz teslimat

Araçlarınızın teslimatları Şenbayrak merkez ve şubelerinden yapılır, zamandan tasarruf etmeniz sağlanır.

Araçlarınızın üretici firmalardan teslimatına kadar geçecek sürede arzu ederseniz, size geçici araç temin ederek, iş sürekliliğinizin devamını sağlarız.

Aylık ödemelerinizde değişim olmaz

Şenbayrak’dan araç kiraladığınız da her ay belirli bir kira tutarı öder; bütçenizi, planınızı buna göre yaparsınız.

Kötü sürprizlerle, beklenmedik giderlerle karşılaşmaz; kaza, onarım, sigorta masraflarını ödemezsiniz. İşletmenizden ani nakit çıkışı olmaz; ödemelerinizi taksit, taksit yaparsınız. Araçların eskidiğini düşündüğünüzde sözleşmenizi yenileyebilir, size vereceğimiz yeni araçlarla; taksit, taksit ödemeye devam edebilirsiniz. Filonuzla ilgili giderleriniz aydan aya farklılık göstermemesinin rahatlığını yaşarsınız.

 

Servis bakım ve onarım bizim işimiz

Aracınızın periyodik bakımlarını biz takip eder ve ücretsiz gerçekleştiririz. Aracınız kaza ya da arıza yaptığında tüm tamirlerini biz takip eder ve aracınızı size sorunsuz, çalışır bir şekilde teslim ederiz.

Şenbayrak’ın kendi bünyesindeki bakım ve onarım servisleri ve yurt çapındaki anlaşmalı servis noktaları 7×24 araçlarımızın bakımı için çalışmaktadır. Kendi bünyemizdeki Adana’da 2 servisimiz TSE standartlarında hizmet vermekte olup, günlük 100 araç kapasitesi ile bakım-onarım faaliyetlerini sürdürmektedir.
Sektördeki en geniş araç yelpazesine sahip olan Şenbayrak, kalite ve güvenliğe verdiği önem nedeniyle, zaman içerisinde kendi geliştirdiği eğitim ve performans ölçüm metodolojisi sayesinde, yetkin bir servis ekibine sahiptir. Servis ekibi hem konusunda uzman, hem de ekibe yeni katılanları eğitebilecek ve destekleyebilecek alt yapıya sahip personelden oluşmaktadır.

 

Lastikleriniz bizden

Şenbayrak için müşterilerinin güvenliği ve memnuniyeti en öncelikli konular olduğundan, araçlarınızın lastikleri her 50.000 km’de bir yenilenir; ayrıca araçlarınıza kar lastiği de temin edilir

 

Ekstra personele ihtiyacınız yok

Şirketiniz, personel ve zamandan tasarruf eder. Filonuzun idaresi için ekstra personel alımı yapmanıza gerek kalmaz, personele ödenecek olan maaş, sigorta, ikramiye ve yan ödemeler gibi pek çok maliyeti ödemek zorunda kalmazsınız.

Şirket kaynaklarını doğru şekilde kullanarak verimliliğinizi artırırsınız. Mevcut çalışanlarınız filonuzun idaresi ile vakit kaybetmez. Muhasebe Birimleri, otomobiller ile ilgili yüzlerce faturayla uğraşmaz. Amortisman ya da yeniden değerlendirme, finansman giderleri gibi detaylarla ilgilenmek zorunda kalmaz. Kiralama sistemi bu yönü ile muhasebeye zaman açısından büyük avantaj sağlar.

 

MTV’yi biz öderiz

MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ve egzoz pulu ödemesi yok

Ocak ve Temmuz dönemlerindeki motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri, egzoz muayene pulları ve fenni muayeneler Şenbayrak tarafından takip edilir ve yapılır ve müşterilerimiz bu işlemler için kaynak ve zaman ayırmak zorunda kalmaz

 

Aracın muayenesini biz yaptırırız

Muayene zamanı gelen araçların takibi, randevularının alınması, muayene öncesi araç kontrollerinin yapılması, hepsi Şenbayrak’ın sorumluluğundadır.

 

OGS ile biz ilgileniriz

OGS (otomatik geçiş sistemi) cihazlarının temini, bakiye yüklemesini, arıza/yenileme işlemlerini dilerseniz Şenbayrak sizin yerinize yapabilir.

 

Kobi’lere de bobi’lere de araç kiralarız

Eskiden sadece büyük şirketlere tanınan operasyonel filo kiralama avantajlarından Şenbayrak rent a car ve “Şenbayrak Filo Kiralama” sayesinde artık küçük ve orta boy işletmeler de faydalanıyor. Kiralamak istediğiniz araç sayısı bir tane bile olsa Şenbayrak’ta aracınız/filonuz ŞENBAYRAK FİLO KİRALAMA da.

 

Sürekli yanınızdayız

Türkiye’nin her yerinde 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet ağımız ve yetkin kadromuzla her an yanınızdayız.
Günlük 100 araca servis ve bakım hizmet verebilen ADANA servislerimizin yanı sıra, ülke çapında 750’nin üzerinde anlaşmalı yetkili servislerimiz sayesinde en hızlı hizmeti sunarız. Sizi yakından tanıyan satış sonrası hizmetler/müşteri temsilciniz her türlü ihtiyacınız için daima yanınızda.

Adana merkez ofisimizdeki satış temsilcilerimize e-mail, telefon ve fax yoluyla ve/veya web sitemizden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 

Yakıttan tasarruf etmenize yardımcı oluruz

Size ve işinize uygun araç portföyünü belirleyerek yakıt giderlerinizden tasarruf etmenizi sağlarız.

Araçlarınızın ikinci el satışlarıyla uğraşmak yok. Sahip olduğunuz araçların ekonomik ömrü dolduğunda, bunları elden çıkartmak, değerinden satabilmek zorlu bir süreçtir. Özellikle araçlar kaza yapmışsa ciddi bir değer kaybına uğrarlar ve bunları elden çıkartmak daha da güç olur. Filonuzu kiraladığınızda ise bu sizin için bir külfet olmaktan çıkar. Kira döneminin sonunda eski araçlarınızı verir, yeni araçlarınızı teslim alırsınız.

 

Araçlarınız Kontrol Altında

Tüm araçlarımız, bünyemizde bulundurduğumuz GEOS Araç Takip Sistemleri ile takip altındadır. Araç kiraladığınız da ekstradan masraf edip ATS satın almanız gerekmez. İnternetin bulunduğu herhangi bir bilgisayarda Dünyanın herhangi bir yerinden sisteminize girerek araçlarınızın durumunu izleyebilir ve raporlar alabilirsiniz.

 

İş ortağımız olursunuz

Bizim iş modelimiz, pazara kadar değil mezara kadar temeli üzerine kuruludur. Sizlerden gelen her tür geri dönüş bizim için değerlidir.

Sizin memnuniyetiniz için öneri ve şikayetlerinizi sürekli olarak kayıt altına alır, performansımızı arttırmak için çalışır ve sürekli yenilikler sunarız. Kira süreci bitmeden önce bir sonraki birlikteliğimizin planlanması için sizinle irtibata geçeriz. Böylece işinizin kesintisiz devam etmesini sağlarız. Çünkü bizim için önemli olan kısa vadeli çıkarlar değil; uzun vadeli dostluklar kurmaktır.

Müşteri memnuniyeti ölçümleri, sürekli iletişim, indirimli 2. el satışı, değişen koşullarınız ve beklentilerinize uygun teklifler, güvenilir iş ortağınız Şenbayrak sayesinde farklı çözümler arayışı içine girmezsiniz.

Araç kiraladığınız da, şirketinize uzun dönemli bir iş ortağı seçmiş olursunuz. Böylelikle Şenbayrak’ın bünyesinde bulundurduğu; akaryakıt satışı, sigorta, turizm, araç takip sistemleri, oto servis, 2.el araç satış gibi diğer faaliyetlerinden en uygun fiyattan yararlandırılır ve kampanyalarından haberdar edilirsiniz.